Kartupeļu un zilā siera tarte

Mana attieksme pret kartupeļiem vienmēr ir bijusi labākajā gadījumā neitrāla. Kādreiz mūsmājās galdā bieži tika celtas kartupeļu pankūkas, kas bija mans lielākais bieds. Kartupeļi figurēja arī kā piedeva teju ikvienās vakariņās, tāpēc uz vairumu recepšu, kas ietver kartupeļus, raugos kā uz kārtējo nakteņu paēdienu. Taču, kā jau viss dzīvē - lietas atkarīgas no tā, kā tās pasniedz.
Intuīcija man teica, ka jāizmēģina šī recepte. Zilais siers kā papildinājums kartupeļiem izklausījās gana apetelīgi un sātīgi. Šis solis rezultējās kvalitatīvā maltītē, un, tā kā bija palicis pāri gana daudz zilā siera un kartupeļu, pieprasījuma dēļ nākamajā dienā es izcepu vēl vienu. Tikai tad es papildināju to ar tomātiem, sagrieztiem šķēlēs un noklātiem zem kartupeļu kārtas, ar ko manā skatījumā recepte triumfē, sasniedzot pilnību. Arī attiecībā uz sātīgumu nebiju kļūdījusies. Tarte ir labs pamatēdiens, kam klāt piekost vieglus salātus.
Recepte:
sāļā tartes pamatne
450g mazie sarkanie kartupeļi, noberzti un sagriezti šķēlēs
1 glāze (240ml) saldā krējuma
1 liels olas dzeltenums
130g zilais siers, sadrupināts
sakapāti zaļumi pēc izvēles (es lietoju timiānu un smalki sakapātu pētersīli)
sāls
Cepeškrāsni uzsilda līdz 175 grādiem. Dziļā pannā ievieto sagrieztos kartupeļus, pārlej ar nedaudz ūdeni tā, lai tas nosedz kartupeļus. Neuzliekot vāku, apvāra aptuveni 10 minūtes. Rūpīgi tos nokāš un nosusina. Izkārto kartupeļu šķēles pa apli tartes pamatnē sākot no malas virzienā uz centru. Pārber ar sadrupināto zilo sieru. Saldo krējumu un olas dzeltenumu sajauc kopā un ielej tartes pamatnē. Visbeidzot visu pārkaisa ar sāli un zaļumiem. Liek cepties aptuveni 45-50 minūtes. Atdzesē. Var pasniegt pēc izvēles aukstu vai siltu.
Tartes pamatne:
1 1/4 gl. milti
1 ēdamk. + 2 ēdamk. kukurūzas ciete
85g sviests, sagriezts
1 liela ola
Lielā bļodā sajauc miltus, kukurūzas cieti un sāli. Sviestu mazos gabaliņos iegriež miltu maisījumā. Pievieno olu un maisa, kamēr izveidojas mīkla. Ja nepieciešams, mīklu samīca ar rokām. Uz miltainas virsmas no gatavās mīklas izrullē 30cm diametrā lielu apli. Ievieto to 23cm tartes pannā vai pīrāga formā, lūkojot, lai neveidojas gaisa burbuļi. Nolīdzina malas un liek ledusskapī uz 30 minūtēm. Šo tartes pamatni nav nepieciešams apcept pirms pildīšanas.

5 komentāri: